Wyjątkowe wydarzenie w Archiwum Państwowym w Koszalinie


W najbliższy piątek, 7 marca, mieszkańcy Koszalina będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu w Archiwum Państwowym. O godzinie 17:00 odbędzie się ceremonia przekazania cennych zbiorów, w tym osiemnastowiecznej mapy Pomorza i Meklemburgii. W ramach wydarzenia przewidziano również wystąpienie specjalnego gościa, dr. hab. Radosława Skryckiego, który wzbogaci wydarzenie swoim wprowadzeniem kartograficzno-historycznym. Serdecznie zaprasza się do wzięcia udziału w tej interesującej uroczystości.

W trakcie piątkowego eventu kolekcjoner Wojciech Stylski przekaże do zasobów Archiwum wyjątkową mapę, opracowaną przez holenderskiego kartografa Nicolasa Visschera. Mapa ta, oprócz swojego waloru artystycznego, ma również ogromne znaczenie historyczne, a jej historia sięga roku 1677. Dodatkowo, w ramach daru, zostanie zaprezentowanych ponad 200 pocztówek i widokówek, w tym kolekcje przedstawiające Sławno oraz inne miejscowości z regionu.

Wydarzenie nie tylko ma charakter przekazania zbiorów, ale także naukowego dyskursu. Prof. Radosław Skrycki, uznany badacz kartografii i historii lokalnej, podzieli się swoją wiedzą na temat mapy oraz jej kontekstu historycznego. Jego prelekcja na temat powstania mapy oraz istotnych wydarzeń związanych z jej edycjami z pewnością dostarczy uczestnikom wielu cennych informacji. Wszyscy zainteresowani są zachęcani do wzięcia udziału w tym unikalnym wydarzeniu, które obiecuje być inspirującym doświadczeniem dla pasjonatów historii i kartografii.

Źródło: Urząd Miasta Koszalin


Oceń: Wyjątkowe wydarzenie w Archiwum Państwowym w Koszalinie

Średnia ocena:4.56 Liczba ocen:15


Zobacz Także