W ubiegłym tygodniu Prezydent Koszalina, Tomasz Sobieraj, złożył wizytę w lokalnym zakładzie firmy AutoStore, znanej na całym świecie lidera zautomatyzowanych systemów magazynowych. Spotkanie skoncentrowało się na wyzwaniach i możliwościach związanych z rozwojem innowacyjnych technologii oraz ich wpływie na lokalny rynek pracy. Dyskutowano również o roli Koszalina w kontekście globalnej branży technologicznej, podkreślając znaczenie lokalnych zasobów i infrastruktur.
AutoStore, będąca norweską firmą technologiczną, od ponad dwóch dekad wprowadza innowacje w dziedzinie robotyki magazynowej. W trakcie swojej działalności firma stała się wzorem w zakresie kompaktowego składowania towarów, co przyczyniło się do jej spektakularnego debiutu na giełdzie w Oslo. Rozwiązania oferowane przez AutoStore umożliwiają znaczną redukcję przestrzeni magazynowej oraz obniżenie kosztów operacyjnych, co wpływa na zwiększenie efektywności procesów magazynowych.
Koszalin, jako miejsce rozwoju AutoStore, jest atrakcyjną lokalizacją ze względu na centralne położenie, rozwiniętą infrastrukturę oraz dostęp do wykwalifikowanego personelu. Ostatnie lata przyniosły znaczną ekspansję zakładu, który zwiększył swoją powierzchnię produkcyjną z 6 500 do około 35 000 m² i obecnie zatrudnia blisko 350 specjalistów. Wizyty takie jak ta Prezydenta Potwierdzają, że Koszalin ma potencjał do bycia ważnym punktem na mapie innowacji technologicznych, wspierając globalne ambicje nowoczesnych firm.
Źródło: Urząd Miasta Koszalin
Oceń: Wizyta Prezydenta Koszalina w firmie AutoStore – Kluczowe rozmowy o rozwoju lokalnych technologii
Zobacz Także

