Policja koszalińska promuje bezpieczeństwo na drogach przez rozdawanie elementów odblaskowych


W Koszalinie policjanci rozpoczęli akcję mającą na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych na drogach. W ramach kampanii „Błysk bezpieczeństwa na drogach” funkcjonariusze rozdają elementy odblaskowe, które mają poprawić widoczność niechronionych uczestników ruchu. Akcja jest szczególnie istotna w okresie jesienno-zimowym, kiedy warunki atmosferyczne oraz zapadający wcześniej zmrok znacząco ograniczają widoczność. Policjanci podkreślają, że używanie odblasków może uratować życie.

W okresie jesieni i zimy na polskich drogach dochodzi do wielu wypadków, w których tragicznie kończą się zdarzenia z udziałem pieszych. Koszalińscy policjanci zauważają, że w tych miesiącach, gdy pogoda sprzyja złym warunkom na drogach, istotnym elementem ochrony pieszych stają się odblaski. Ciemne ubrania, mgła i deszcz znacząco utrudniają kierowcom zauważenie pieszych, dlatego używanie elementów odblaskowych zyskuje na znaczeniu.

Piesi, którzy nie posiadają odblasków, są widoczni dla kierowców jedynie z około 30 metrów, co stwarza realne zagrożenie. W przypadku trudnych warunków atmosferycznych i po zmroku, czas na reakcję kierowcy może być niewystarczający, co prowadzi do niebezpiecznych sytuacji. Warto zwrócić uwagę, że korzystając z odblasków, piesi mogą być zauważeni z odległości nawet do 200 metrów, co znacznie zwiększa ich bezpieczeństwo. Policjanci apelują o odpowiedzialność i dbałość o widoczność, nie tylko poza terenem zabudowanym, ale także w miastach i wsiach.

  • Elementy odblaskowe poprawiają widoczność pieszych i rowerzystów.
  • Piesi powinni dbać o swoje bezpieczeństwo, zwłaszcza w trudnych warunkach pogodowych.
  • Obowiązujące przepisy nakładają na pieszych używanie odblasków poza terenem zabudowanym.

Źródło: Policja Koszalin


Oceń: Policja koszalińska promuje bezpieczeństwo na drogach przez rozdawanie elementów odblaskowych

Średnia ocena:4.66 Liczba ocen:21


Zobacz Także